icon

Senkron Sağlık Teknolojileri

Senkron Sağlık ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak, her türlü soru görüş ve talebinizi bizimle paylaşmak için iletişim formunu doldurabilir ya da telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

0312 482 0 444

Öveçler Mahallesi 1335 Sokak Kaan Apt. No:4/15 Öveçler, Ankara, Türkiye

KLİNİK ÇALIŞMALAR

2000 yılından beri sektörümüzde lider olan, ürünlerimizin eklen sağlığı üzerindeki yararlarını göstermek için sürekli olarak araştırmaya yatırım yapmaktayız. Bugüne kadar, üç bağımsız klinik çalışma bilimsel olarak AminoLock® Kollajen’in osteoartrit ile ilişkili eklem ağrısını azalttığını ve kıkırdakta kollajen ürettiğini göstermiştir. Ek olarak, tescilli içeriğimizin yararları hakkındaki bilgilerimizi genişletmek için McGill Üniversitesi ile birlikte çalışıyoruz.

Bilimsel Danışmanımız ve Farmakolog: Dr. Haddad, PhD

Pierre Haddad, Genacol için bilimsel danışman olarak görev yapmaktadır. Haddad, 1986 yılında doktora derecesini aldığı büyük bir Kanada üniversitede Farmakoloji Anabilim Dalında görevli bir profesördür. İlerleyen yıllarda doktora sonrası çalışmalarına devam etti (bir tanesi Avusturya’daki Viyana Üniversitesi ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Yale Üniversitesi’nde). Doğal sağlık dünyasına tutkulu olan Haddad sürekli olarak cevap arayan, bilimsel dergilerde 140’ın üzerinde yayının yazarıdır.

BRUYÈRE CALISMASI

İlk çalışma 6 ay boyunca Liege Üniversitesi’nde 50 yaş ve üstü 200 kişi üzerinde eklem ağrısı çeken hastalar üzerinde gerçekleştirildi. Bu çalışmanın amacı, eklem ağrısının hafifletilmesi için kullanılan plaseboya kıyasla 1200 mg AminoLock kollagen’in etkinliğini göstermekti. Bulgular: VAS sisteminde ağrı düzeylerini ölçen bir sistem olan plasebo yerine AminoLock kollagen kullanan hastalar daha iyi puan aldı. Sonuçlar, AminoLock kollagen’in eklem ağrısını hafifletmedeki üstün etkinliğini göstermiştir.

Çalışmaya erişmek için buraya tıklayın

PARM CALISMASI

İkinci çalışma Filipinler’deki Veterans Memorial Medical Centre Merkezinde yapıldı. Çalışmanın amacı, AminoLock kollagen’in diz osteoartritine bağlı ağrıyı azaltmada, nonsteroidal bir anti-enflamatuar ilaca kıyasla etkinliğini göstermekti. Çalışma 6 aylık sürede 113 hasta üzerinde yapıldı. Sonuç: 6 aylık tedaviden sonra, AminoLock Collagen kullanan hastalar ağrıda istatistiksel olarak anlamlı bir azalma olduğunu onaylarken, anti-enflamatuar kullanan grup ağrılarında anlamlı bir fark görmedi.

Çalışmaya erişmek için buraya tıklayın

SUAREZ CALISMASI

Üçüncü klinik çalışma Filipinler’deki Santo Thomas Üniversitesi Hastanesinde yapıldı. Bu çalışmanın amacı, diz osteoartriti için bir tedavi olarak AminoLock Collagen’in fiziksel egzersizle birlikte etkisini belirlemekti. Plasebo kontrollü üç kör çalışma, bir aydan fazla bir süre boyunca diz ağrısı olan 50 yaş ve üstü 109 kişiyi içermekteydi. Bulgular: Çalışma, egzersizle birlikte AminoLock Kollajen’in ağrıyı azalttığını, genel eklem fonksiyonlarının durumunu iyileştirdiğini ve eklem içi ve periartiküler olumlu yapısal değişiklikler ürettiğini göstermiştir.

Çalışmaya erişmek için buraya tıklayın

Consumerlab.com

ABD’deki besin ürünlerini değerlendiren bağımsız bir kuruluş olan ConsumerLab.com, Genacol klinik çalışmasını hidrolize kollajen üzerine yapılan en önemli çalışmalardan biri olarak kabul etti. Raporda ayrıca, 6 aylık Genacol Collino AminoLock kullanımından sonra, katılımcıların çoğunluğunun ağrıda bir azalma olduğu bildirildi.

Makaleye erişin